Internship Juridic/ Junior Legal Adviser

Orase: BUCURESTI

Cerinte:

- Student anul 4/Masterand/absolvent Drept;

- Cunostinte minime in drept civil, drept comercial, legea societatilor comerciale;

- Atitudine proactiva, deschisa;

- Cunostinte avansate de limba engleza;

- Bun cunoscator al pachetului de programe Microsoft Office;

Responsabilitati/Realizari:

Te vom ajuta sa descoperi cum functioneaza departamentul juridic, te vei familiariza cu instrumentele si procedurile de lucru, totul realizandu-se cu sprijinul consultantilor nostri.

Activitati (cu titlu de exemplu): Lucrul cu documente specifice, Urmarirea aparitiei actelor normative, Utilizare program legislativ Idrept, Recom online, portalul instantelor de judecata, Constituire si analiza dosare pe proiecte, Relationare cu autoritatile publice.

Oferta: - internship, referinte/scrisoare de recomandare la finalizarea stagiului de practica; - dobandirea de cunostinte specifice; - program flexibil, mediu de lucru placut;

Exista posibilitatea de angajare dupa finalizarea programului de internship.

CV-ul se va trimite in perioada 20.05.2017 – 01.07.2017 la adresa de email:

Data publicării: 17.05.2017