Introduction to Contracts under English and American Law

O serie de 10 conferințe prezentate de Av. drd. Luminița Gheorghe și Av. drd. Raluca Papadima

Conferințele vor avea loc în limba română și engleză și sunt deschise studenților care sunt în anul II, III sau IV la Facultatea de Drept a Universității din București. Buna cunoaștere a limbii engleze este o condiție necesară pentru participarea eficientă. Conferințele vor avea loc în Amfiteatrul IV, în fiecare joi, între orele 10-12, în perioada 13 martie – 15 mai 2014. Absolvenții seriei de conferințe vor beneficia de 3 credite extra-curriculare, evidențiate în suplimentul diplomei de licență.  Nu este necesară înscrierea administrativă prealabilă pentru a participa la curs. Pentru a absolvi cursul, este necesar să participați la cel puțin 6 din cele 10 prelegeri și să îndepliniți cerințele stabilite pentru evaluarea finală (care va consta într-un exercițiu practic și un test grilă).

Afiș

Data publicării: 07.03.2014