JobFest - Pe locuri! Fiţi Gata! Internship!

ELSA București va invită să participați la "JobFest" - un proiect inovator, realizat în premieră în anul 2012, care își propune să faciliteze legătura dintre student și marile case de avocatură.

Participând la prezentarea unei firme, studenții din anul II, III sau IV capătă posibilitatea de a candida în vederea obținerii unui internship la respectiva casă de avocatură, metoda de recrutare și perioada desfașurarii practicii rămânând la latitudinea firmei și urmand să fie comunicate la eveniment. Prezența este o condiție esențială pentru a putea beneficia de locul de practică. Pe langă prezentare și sesiunea de intrebări și răspunsuri, studenții vor avea, de asemenea, posibilitatea de a socializa cu reprezentanții firmelor de avocatură în timpul pauzelor de cafea, pentru a întelege cerințele acestora.

Evenimentul se va desfășura pe 26 și 27 martie, în sala Constantin Stoicescu a Facultății de Drept din cadrul Universității București și are ca invitați următoarele societăți civile de avocatură:

bpv| GRIGORESCU ŞTEFĂNICĂ - 26 martie, orele 11-12
Schoenherr - Attorneys at Law - 26 martie, orele 12-13