Lansarea colecţiei „MARI JURIŞTI ROMÂNI”

Invitaţie

În data de 22 mai 2013, începând cu ora 11.00, în Amfiteatrul „Eliade Rădulescu” se va inaugura Colecţia „MARI JURIŞTI ROMÂNI”, iniţiată de Editura Academiei, în coeditare cu Editura Universul Juridic, prilej cu care se vor lansa antologiile:

- MARI JURIŞTI ROMÂNI. CENTENAR TUDOR RADU POPESCU.
- MARI JURIŞTI ROMÂNI. CENTENAR NICOLAE MATEESCU MATTE.

Cele două antologii sunt îngrijite de prof. univ. dr. Ion Dogaru, membru corespondent al Academiei Române şi prof. univ. dr. Mircea Duţu-Buzura, Directorul Institutului de Cercetări Juridice „Andrei Rădulescu” al Academiei Române, şi au apărut sub egida următoarelor foruri:

- Academia Română – prin secţia de resort şi Institutul de Cercetări Juridice;
- Universitatea din Craiova – prin Facultatea de Drept şi Ştiinţe Administrative şi Centrul de Cercetări Juridice Fundamentale, care îşi desfăşoară activitatea ştiinţifică sub egida Academiei Române.

Pentru înscrieri sau mai multe informaţii ne puteţi contacta la tel. 0733.674.555 sau pe e-mail, la adresa

Data publicării: 16.05.2013