Let’s make law better this summer!

Banking and Finance Law International Summer School - ediția a IVa
Încă nu ești decis cum să începi în forță vacanța de vară după ce îți reîncarci bateriile consumate cu sesiunea?
Dreptul financiar și bancar iți se par total necunoscute?
Ți-ar plăcea să îi întâlnești pe cei mai renumiți practicieni din domeniu?

Atunci nu poți rata acest eveniment unic în Europa de Sud-Est, aflat la cea de-a patra ediție - Banking and Finance Law International Summer School! Vino alături de noi în perioada 18-29 iulie și iți garantăm 12 zile de neuitat alături de alți 30 de studenți din întreaga Europa!

De ce să aplici?

- este un eveniment de anvergură internațională, fiind așteptați studenți și practicieni din întreaga Europa;

- tema abordată - Restructurarea creditelor și insolvența - reprezintă un subiect de mare interes în contextul economic actual, subiect neabordat în cadrul cursurilor universitare;

- îmbinăm într-un mod foarte productiv agenda academică și programul social, astfel încât să transformăm aceste 12 zile într-o experiență de neuitat;

- sunt invitați în cadrul evenimentului practicieni cu renume din acest domeniu,  care vor capta atenția participanților prin modul de abordare complet diferit față de cel cunoscut de studenți de la cursuri;

- te poate îndruma, în cele din urmă, spre alegerea viitoarei tale cariere.

Evenimentul se va desfășura în Poiana Brașov, la Hotel Miraje 4* și cuprinde 10 zile de prelegeri și workshop-uri, concurs de procese simulate, combinate cu petreceri tematice, concursuri și multe surprize! Pentru mai multe informații, vizitați www.summerschool.ro.

Dacă te-am convins, completează în perioada 25 aprilie-15 iunie formularul de aplicație postat pe www.summerschool.ro.

Pentru întrebări și nelămuriri, contactați-ne pe adresa .

Nu uita: YOU can make law better this summer!

Posterul evenimentului

Data publicării: 23.05.2012