Let’s make law better this summer!

Law is Better Than War!

Care e diferenţa dintre:
săracie si posibilitate?
ignoranţă şi cunoaştere?
şanse inegale şi succes?

Vara asta poţi fii tu!!!

Vrei sa afli mai multe despre Dreptul Umanitar?
Ţi-ai dori să îi întalneşti pe cei mai renumiţi practicieni din domeniu?

Atunci nu poţi rata cel mai bun eveniment de acest gen din Europa de Sud-Est (premiat de Consiliul Europei in 2007), aflat la cea de-a noua editie - Law is Better Than War! International Summer School! Vino alaturi de noi în perioada 18-29 iulie şi îţi garantăm 12 zile de neuitat alaturi de alţi 30 de studenţi din întreaga Europa!

De ce să aplici?

- este un eveniment de anvergură internaţională, fiind asteptați studenţi si practicieni din întreaga Europa;

- tema abordată - ”Provocarile contemporane ale Dreptului Umanitar-percepte, implementare, perfectare - reprezintă un subiect de mare interes în contextul economic actual, subiect neabordat în cadrul cursurilor universitare;

- îmbinam într-un mod foarte productiv agenda academică si programul social, astfel încat să transformam aceste 12 zile într-o experientă de neuitat;

- sunt invitaţi în cadrul evenimentului practicieni cu renume din acest domeniu,  care vor capta atenţia participantilor prin modul de abordare complet diferit faţă de cel cunoscut de studenţi de la cursuri;

- te poate îndruma, în cele din urmă, spre alegerea viitoarei tale cariere.

Evenimentul se va desfasura în Poiana Brasov, la Hotel Mirage 4* şi cuprinde 10 zile de prelegeri şi workshop-uri, concurs de procese simulate, combinate cu petreceri tematice, concursuri şi multe surprize! Pentru mai multe informaţii, vizitaţi www.summerschool.ro.

Daca te-am convins, completează în perioada 25 aprilie-15 iunie formularul de aplicaţie postat pe www.summerschool.ro.

Pentru întrebari şi nelamuriri, contactaţi-ne pe adresa

Nu uita: YOU can make law better this summer!

Posterul evenimentului

Data publicării: 28.05.2012