Oportunitate de vizitare a sediului NATO

În contextul apartenenței României la NATO, Ministerul Afacerilor Externe, prin Divizia de Diplomație Publică a înaintat Universității din București propunerea organizării unor vizite la sediul Alianței, care să răspundă nevoii de informare în ceea ce privește rolul și obiectivele NATO și, implicit al țării noastre.

În acest sens, studenții care efectuează studii masterale și doctorale în domeniul securității reprezintă unul dintre cele mai potrivite grupuri țintă pentru această propunere, având posibilitatea de a-și aprofunda cunoștințele. Astfel, mai multe grupuri de studenți (5-6) vor putea beneficia de vizite la sediul NATO în cursul acestui an.

Pentru înscriere vă rugăm să vă adresați decanatului facultății prin transmiterea datelor de contact (număr de telefon, adresă de e-mail, CNP), până în data de 15 mai 2015. Ulterior, lista studenților va fi transmisă Ministerului Afacerilor Externe care va planifica programul vizitelor și va transmite detaliile logistice.

Data publicării: 06.05.2015