Partea a IV-a

I. PROFESORI INVITAŢI

Boštjan M.ZUPANČIČ, Profesor, Dipl.iur. (Lab.), L.L.M., S.J.D. (Harv.), Judecător al Curţii Constituţionale a Sloveniei, Membru al Comitetului împotriva Torturii din cadrul ONU, „De la confruntare la contract. Ce este constituţia?”
II. DOCTRINĂ

Camelia BOGDAN, Judecător al Tribunalului Bucureşti, "Propuneri de lege ferenda privind incriminarea, prevenirea şi combaterea faptelor de spălare a banilor"
George- Cristinel ZAHARIA, Asist. Univ. drd, Facultatea de Drept, Universitatea din Craiova, "Incriminarea traficului de persoane în noul Cod penal"
Florentina DRAGOMIR, Drd., "Judecător Curtea de Apel Bucureşti, Infracţiunile de abuz în serviciu şi conflictul de interese în noul cod penal"