Practica – pentru exces de succes

ELSA Bucureşti te invită să îţi pui cunoştinţele la test, prin programul Postuniversitaria!

Te aşteptăm în perioada 12-23 martie să iei un formular de aplicaţie de la sala 24 a Facultaţii de Drept, apoi să te programezi la interviu. În urma acestui interviu poţi obţine locuri de practică la instituţii prestigioase, cum ar fi Judecătoriile Municipiului Bucureşti, Curtea de Apel, Parchetele de pe lângă instituţii, Serviciul de Probaţiune, Institutul Naţional de Medicină Legală "Mina Minovici", Direcţia de Investigare a Infracţiunilor de Criminalitate Organizată şi Terorism, Ministerul de Justiţie, Ministerul Afacerilor Externe, Consiliul Naţional pentru Studierea Arhivelor Securităţii, Avocatul Poporului şi multe altele, precum şi la cabinete de avocatură de renume.

Nu ezita – practica îţi este necesară nu numai pentru a promova anul universitar, dar şi pentru a găsi o aplicare a cunoştinţelor pe care le dobândeşti, pentru a le putea înţelege şi pentru a-ţi verifica nivelul de pregatire.

ELSA Bucureşti îţi urează succes!

Data publicării: 14.03.2012