RTPR ALLEN & OVERY “OPEN DAY 2014” – un eveniment adresat studenților Facultății de Drept din cadrul Universității din București

Casa de avocatura RTPR ALLEN & OVERY invita studentii Facultatii de Drept din cadrul Universitatii din Bucuresti la evenimentul “Open Day 2014” care se va desfasura joi, 13 noiembrie 2014.

Open Day 2014” este un eveniment care va cuprinde sesiuni de prezentari si discutii* interactive cu avocati din cadrul RTPR ALLEN & OVERY menite sa ofere studentilor posibilitatea de a se familiariza cu avocatura de business si cu oportunitatile de colaborare oferite de RTPR ALLEN & OVERY.

Open Day 2014” va avea loc la sediul RTPR ALLEN & OVERY situat in Cladirea Charles de Gaulle Plaza, etajul 5 (Piata Charles de Gaulle nr. 15, Bucuresti) si se adreseaza cu precadere studentilor din anii de studiu III si IV, insa participarea este deschisa si studentilor din anul II.

Evenimentul se va desfasura in doua sesiuni cu o durata de aproximativ 3 ore fiecare, dupa cum urmeaza:

- sesiunea adresata studentilor din anii II si III – in intervalul orar 10:30 - 13:30;

- sesiunea adresata studentilor din anul IV – in intervalul orar 16:30 - 19:30.

Pentru participarea la “Open Day 2014”, studentii sunt rugati sa se inscrie pana pe data de 10 noiembrie 2014 (inclusiv) prin unul dintre urmatoarele mijloace:

- telefonic la numarul 031 405 7777 in zilele de luni pana vineri in intervalul orar 9:00 – 20:00; sau
- prin transmiterea unui email la adresa care sa contina urmatoarele detalii: nume si prenume, anul de studiu si grupa, numar de telefon, adresa de email.

Pentru intrebari sau detalii suplimentare legate de “Open Day 2014” ne puteti contacta prin mijloacele puse la dispozitie pentru inscriere sau pe pagina RTPR ALLEN & OVERY pe www.facebook.com.

*Prezentarile si discutiile se vor desfasura in limba romana si nu este impus cod vestimentar business.

Data publicării: 31.10.2014