Secretarul General al NATO la Universitatea din Bucureşti

Vineri, 7 mai 2010, Universitatea din Bucureşti şi Ministerul Afacerilor Externe organizeză prelegerea publică susţinută de Secretarul General al NATO, Anders Fogh Rasmussen. Cu acest prilej, înaltul oficial va prezenta, în faţa unei audienţe interesate şi avizate, evoluţii recente privind subiecte de interes pentru România, aflate în prezent pe agenda NATO.

Prelegerea, susţinută în limba engleză, se va desfăşura în Aula Magna a Facultăţii de Drept (Bd. Mihail Kogălniceanu, nr.36-46, sector 5), ora 11.45.

Pentru a participa la eveniment este obligatorie înscrierea la adresa de email: inscriere@g.unibuc.ro, până luni, 3 mai 2010.

Accesul la eveniment se va realiza pe baza actului de identitate, începând cu ora 11.20.
Data publicării: 04.05.2010