Tactică în practică! - ELSA București te invită la Postuniversitaria

Începe cu orice picior, numai cu stângul nu! Pentru că e iar toamnă, ELSA București te invită la Postuniversitaria – proiectul devenit tradiție care oferă studenților de drept oportunitatea de a-și face practica obligatorie în cadrul unor instituții de mare prestigiu precum: Judecătoriile Municipiului București, Curtea de Apel, Parchetele de pe lângă instituții, Serviciul de Probațiune, Institutul Național de Medicină Legală „Mina Minovici”, Consiliul Național pentru Studierea Arhivelor Securității, Ministerul de Justiție, Tribunalul București, Avocatul Poporului și multe altele.

Te invităm în perioadă 5-16 noiembrie să ne accepți provocarea și să ni te alături pentru a-ți pune în valoare cunoștințele dobândite până în momentul de față și a te ghida în viitoarea carieră.

Ce trebuie să faci?
Procesul este foarte simplu:

24 – 31 octombrie - ridici de la sediul ELSA (sala 24 Facultatea de Drept) chestionarul și te înscrii pe lista de interviuri

29 – 31 octombrie - te prezinți la interviu cu CV-ul personal și chestionarul completat

1 noiembrie - afișarea la sediul ELSA a listei de repartizare și îți contactezi persoana de contact pentru pașii următori

Intră și tu în rândul juriștilor!
Acceptă provocarea! ELSA București vă urează succes!

Data publicării: 24.10.2012