Taxa de participare

Pentru magistraţi
(judecători, procurori, magistraţi-asistenţi, funcţionari ai Ministerului Justiţiei şi cei asimilaţi prin lege acestora) -
200 lei / persoană

Pentru ceilalţi participanţi
(avocaţi, consilieri juridici, notari publici, executori, alte profesii juridice)
Un singur participant din partea aceleiaşi entităţi - 400 lei / persoană
Doi participanţi din partea aceleiaşi entităţi - 380 lei / persoană
De la trei la nouă participanţi din partea aceleiaşi entităţi - 350 lei / persoană
Zece sau mai mulţi participanţi din partea aceleiaşi entităţi - 300 lei / persoană

Detalii suplimentare
Taxa de participare nu este purtătoare de TVA şi, odată transferată, nu este returnabilă.

Plata taxei pentru participarea directă se efectuează prin transfer bancar în contul Asociaţiei „Conferinţele Facultăţii de Drept a Universităţii din Bucureşti”, Bucureşti, Bd. M. Kogălniceanu nr. 36-46, sector 5, CIF 27708425, IBAN RO47BRDE410SV94438074100, deschis la BRD, unitatea M. Kogălniceanu.

În cadrul ordinului de plată, la rubrica „detalii” trebuie precizate numele şi prenumele persoanei/persoanelor pentru care se efectuează plata taxei de participare.

Factura aferentă plăţii poate fi ridicată în original în prima zi a conferinţei de la un desk special amenajat în acest scop.

Data limită de efectuare a tuturor plăţilor – 10 februarie 2012 inclusiv.

În vederea emiterii ecusoanelor conferinţei se vor trimite prin e-mail, la adresa , numele şi prenumele participantului/participanţilor, instituţia reprezentată, funcţia deţinută.