Avizier

COMUNICAT privind organizarea de evenimente în incinta Facultății de Drept în perioada 9-31 martie 2020

Ca urmare a deciziei autorităților competente din data de 8 martie 2020 de a interzice evenimentele la care participă mai mult de 1000 de persoane, precum și de a permite organizarea evenimentelor la care este estimată participarea unui număr mai mic de persoane doar după obținerea aprobării de la Direcțiile de Sănătate Publice locale, Conducerea Facultății de Drept a Universității din București a hotărât următoarele:

Pentru evenimentele programate în incinta Facultății de Drept în perioada 9-31 martie 2020 organizate de orice alte entități decât Universitatea din București ori Facultatea de Drept a Universității din București, organizatorul va prezenta în mod obligatoriu aprobarea primită de la autoritățile locale, avizată de Direcția de Sănătate Publică a Municipiului București. Aprobarea se prezintă în original la Cabinetul Decanului mai înainte de sosirea oricăror participanți la eveniment, în caz contrar spațiile neputând fi folosite.

Conducerea Facultății de Drept va putea prelungi valabilitatea prezentei decizii în funcție de evoluția situației epidemiologice legate de infecția cu Coronavirus.

Prof. univ. dr. Răzvan Dincă

DECAN