Avizier

Castigarea fazei nationale a concursului de procese simulate “Telders”

Echipa Facultatii de Drept, Universitatea Bucuresti are bucuria sa anunte castigarea fazei nationale a concursului de procese simulate de Drept International Public “Telders”, ce a avut loc la Iasi, pe data de 29 martie 2019. Echipa  este formata din studentii Alexandra-Ioana Badea (anul III), Mihai Badescu (anul III), Renata-Adelina Ionescu (anul IV) si Adina-Maria Radu (anul III), fiind antrenata de asist. dr. Elena Lazar si drd. Viorel Chiricioiu. Echipa va reprezenta Romania la runda internationala de la Haga din 23-25 mai, alaturi de cele mai bune echipe din Europa. Dorim sa multumim cu aceasta ocazie cadrelor didactice ale Universitatii “Alexandru Ioan Cuza” din Iasi pentru organizarea impecabila a rundei nationale.

Data publicării: 01.04.2019