Avizier

Comunicat privind noua echipă de conducere a Facultății de Drept

La data de 19 februarie 2020, Senatul Universității din București a decis validarea Domnului Prof. univ. dr. Răzvan Dincă în funcția de Decan al Facultății de Drept a Universității din București, pentru un mandat de 4 ani.

La data de 20 februarie 2020, Domnul Prof. univ. dr. Răzvan Dincă a semnat deciziile de numire a prodecanilor pentru acest mandat, respectiv Doamnele Lector univ. dr. Daniela-Anca Deteșeanu (prodecan al Facultății de Drept și în perioada 2015-2020) și Lector univ. dr. Andra-Roxana Trandafir (prodecan al Facultății de Drept și în perioada 2016-2020) și Domnii Conf. univ. dr. Radu Rizoiu, Lector univ. dr. Dragoș Costescu și Lector univ. dr. Paul Pop.

Atribuțiile prodecanilor numiți pot fi consultate la această adresă.

Menționăm că în luna octombrie 2019 au fost validate alegerile la nivelul departamentelor Facultății, fiind aleși Doamna Prof. univ. dr. Luminița Dima - Director al Departamentului de Drept Privat, Domnul Prof. univ. dr. Dan Oancea - Director al Departamentului de Drept Public și Domnul Conf. univ. dr. Cristian Mitrache - Director al Departamentului de Drept Penal.

Noua echipă de conducere a Facultății de Drept adresează mulțumiri Domnului Prof. univ. dr. Flavius A. Baias, Decan al Facultății de Drept în perioada 2008-2020, precum și echipelor de conducere din această perioadă, pentru toată activitatea desfășurată în sprijinul Facultății.

Totodată, conducerea Facultății de Drept le urează succes Domnului Conf. univ. dr. Claudiu-Paul Buglea (prodecan al Facultății de Drept în perioada 2008-2019), ales Președintele Senatului Universității din București în luna noiembrie 2019 și Doamnei Prof. univ. dr. Simona Gherghina (prodecan al Facultății de Drept în perioada 2017-2019), numită Prorector al Universității din București în luna decembrie 2019.

București,

20 februarie 2020