Evenimente

Conferința L’OCDE et les États non-membres : un phénomène de double globalisation (OCDE și statele non membre: un fenomen de dublă globalizare)

Cu ocazia primei ediții a Journée du droit, Facultatea de drept, Colegiul Juridic Franco-Român de Studii Europene, Societatea Franceză pentru Dreptul Internațional, Institutul de Cercetări în Dreptul Internațional și European, Ministerul Afacerilor Externe, Ambasada Franței în România și Institutul Francez din România au plăcerea să vă invite la Conferința L’OCDE et les États non-membres: un phénomène de double globalisation (OCDE și statele non membre: un fenomen de dublă globalizare), ce va avea loc vineri, 20 octombrie 2023, de la 8:45 la 17:45, în Sala Stoicescu.

Programul este disponibil la acest link.

Intrarea este liberă, în limita locurilor disponibile.

Data publicării: 18.10.2023