Curs online German Public Law - în limba engleză

Centrul de Excelență pentru Politici Publice și Bună Guvernare (CPG), cu sediul la Facultatea de Drept a Universității Thammasat, împreună cu Fundația Hanns Seidel Thailanda/Laos, organizează o academie online, de două săptămâni, despre dreptul public german și sistemul constituțional.
Academia se va desfășura online, în perioada 28 martie - 8 aprilie 2022, cu pauză în zilele de miercuri. Cursurile încep la ora 13:00 (GMT+7, Bangkok) și se termină între orele 19:00 și 20:00. Numărul estimat de participanți este între 12 și 20, limba cursului este engleza. Înscrierea se poate face până pe 14 martie 2022.

Participarea este gratuită, iar studenții nu trebuie să dețină cunoștințe anterioare despre dreptul public german.

În atașament găsiți informațiile cu privire la aplicație și un orar preliminar.

Data publicării: 28.02.2022