Avizier

Preselecție suplimentară pentru concursurile de procese simulate de Drept Internațional Public „Jessup” și „Telders”

Vă invităm să participați la preselecția suplimentară pentru echipele ce vor reprezenta Facultatea de Drept a Universității din București la concursurile de procese simulate de Drept Internațional Public „Philip C. Jessup” și „Telders” (ediția 2022), care va fi organizată la data de 27 septembrie 2021, începând cu ora 17:30, prin intermediul Google Meet.

Pentru înscriere, vă rugăm să transmiteți la adresele de e-mail: ,, și , până la data de 24 septembrie 2021 (inclusiv), un CV complet și o scrisoare de intenție privind dorința și motivația de a participa la aceste concursuri (ambele în limba engleză).

Data publicării: 15.09.2021